Mikrobotoks Nedir?

Türkiye’de henüz yeni uygulanmaya ve yaygınlaşmaya başlayan mikrobotoks uygulaması, aynı botoks uygulamasında olduğu gibi kırışıklık, çizgiler ve akne tedavilerinde uygulanan bir işlem. Fakat mikrobotoksu normal botokstan ayıran bazı özellikleri vardır. Bu da botoksun daha seyrek dozlarda, deri altına yayılarak enjekte edilmesidir.

Mikrobotoksun Uygulandığı Bölgeler ve Özellikleri

Mikrobotoks işlemi, botokstan farklı olarak yalnızca göz çevresi ve alın kısmında değil, boyunda ve dekolte bölgelerinde, çene kısmında ve yanaklarda da uygulanabilir. Mikrobotoks sayesinde cilt sıkılaşır, kırışıklıklar azalır ve cildin yağlanma oranı en aza indirilir. Bu da ciltteki sivilce, siyah nokta ve akne oranını azaltır.

mikro

mikro

Bu yöntem yalnızca güzellik ve cilt bakımı için değil, aynı zamanda yaralanmalar sonucunda ciltte oluşan izler üzerinde de kullanılır. Özellikle ameliyat sonrasında oluşan yara izlerini kapatmada kulanılan mikrobotks işlemi, yaraların kabarma ve belirginlik oranını önemli ölçüde azaltır.

mikro botoks

mikro botoks

Mikrobotoks işlemi etkisinin, uygulandıktan 4 ay sonra yavaşlamaya başladığı görülür. Bunun sebebi mikrobotks, diğer işlemlere göre daha yüzeysel bir uygulamadır. Bu da zaman içerisinde güneş, lazer, cilt maskesi ve peeling uygulamalarından daha kolay etkilenmesine sebep olur.

mikro botoks uygulaması

mikro botoks uygulaması

Bunun sonucunda mikrobotoks işlemi yavaş yavaş etkisini kaybeder.Mikrobotoks işlemi, adalelere değil cilde uygulanan bir işlem olduğu için, botoks uygulamasında olduğu gibi mimiklerde herhangi bir değişikliğe sebep olmaz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir