Java Nedir?

Java, Sun Microsystems tarafından 1995 senesinde kullanıcılara sunulmuş olan programlama dili ve bilgi işlem platformudur. Java yüklenmeyen sistemlerde pek çok uygulama ve web sitesi hatalı olarak açılmaktadır.Java hızlı ve güvenilir yapısı ile dizüstü bilgisayarlar, veri depolama merkezleri, oyun konsolları ve cep telefonlarında kullanılan bir yazılımdır.

Java tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Java indir bağlantılarına tıklayarak Java’nın son sürümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Son sürüm güncellemesini almak ise bilgisayarınızdaki Java uygulamalarının daha stabil çalışması ve güvenliğiniz açısından önemlidir. Ücretsiz güncelleştirmeleri Java indirdikten sonra mutlaka almalısınız.

Java Nasıl Çalışır?

Java indirdiğiniz zaman Java Runtime Environment (JRE) bilgisayarınıza kurulur. JRE, Java Virtual Machine (JVM) platformunun çekirdek sınıfları ve destekleyicisi olarak çalışır. JRE, Java uygulamalarını internet tarayıcınızda çalıştırmanız ve ihtiyacınız olan bütün Java yazılımlarının çalıştırıldığı bölümdür.

java

java

Java indirdikten sonra otomatik güncellemeleri açık tutarsanız ücretsiz bir şekilde düzenli olarak gelen güncelleştirmeleri sisteminize kurabilirsiniz. Java’nın son sürümünü indirmek istiyorsanız Son Sürüm adlı güncel program arşivi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

java indirmek için tıklayın

You may also like...

1 Response

  1. Gonca dedi ki:

    Teknoloji hayatı çok kolaylaştırıyor 🙂 Bu program çok iyi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir