Sırt Sağlığı İçin Pilates

Dayanıklılık, kuvvet antrenmanlarından biri olan Pilates, dikkatle yapılması gereken bir egzersizler bütünüdür. Yanlış yapıldığında sakatlanmalara yol açabilir. Pilates egzersizlerinde 10 seans sonra, vücudunuzdaki farklılaşmayı sizde hissedebilirsiniz. Diğer egzersizlerden farkı uygulanış biçiminde ve adı ile özdeşleşmiş olan “Pilates Topu” ile yapılmasıdır.

pilates topu sırt egzersizleri

pilates topu sırt egzersizleri

Pilates İle Sırt Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Birçoğumuz stresli şehir hayatı ve iş hayatında yaşamak zorundayız. Özellikle sürekli oturarak hatta bilgisayar başında çalışanlar için sırt ağrıları kaçınılmaz oluyor. Belki de spor yapmaya bile zaman bulamayanlar var.

Birçok pilates egzersizi vardır. Bunlardan bazıları sırt için olanlardır.

pilates sırt egzersizleri

pilates sırt egzersizleri

Pilates topu ile yapılacak egzersizlerden bir tanesi yuvarlanmadır. Sırtınızın üst kısmı topun üzerine gelecek şekilde yapılan bu hareket; derin nefes hareketleri ile ve 10 tekrar ile yapılır.

Topun üzerine karın üstü yatarak, ayak ve ellerinizden yardım alın. Karın kaslarına yoğunlaşarak, ayak ve ellerinizi yerden çekerek, topun üzerinde dengede kalmaya çalışın. Bu hareket, sinir sistemini uyarır ve denge oluşumuna yardımcı olur.

Pilates ile yapılacak sırt egzersizleri çok olmakla beraber, spor salonunda bir uzman yardımı alarak yapmak en iyisi olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir