Gebelik Döneminde Alınması Gereken Önlemler

Hamilelik dönemi kadınların hayatında yaşadığı en önemli ve hassas dönemlerden biridir. Dolayısıyla bu evrede yenilene içilene, hareketlere dikkat edilmesi gerekir. Biz de bu yazımızda hamile okuyucular için dikkat edilmesi gereken hassas noktalardan söz etmek istedik.

gebelik

gebelik

Hamilelik Döneminde Dikkat!

Eğer gebelik döneminde iseniz asla sigara, alkol kullanmamalısınız. Ayrıca çay, kahve ve kola gibi içeceklerden de uzak durmak gerekir. Eğer spor ve egzersiz yapıyorsanız gebelikte mutlaka doktora danışarak yapmaya devam etmelisiniz. Herkesin bildiği en önemli konu da ilaç kullanılmaması gereğidir. Bunun nedeni bebeğinizi olumsuz etkileyebilme ihtimalidir.

hamilelik

hamilelik

Hamilelikte asla dar sıkı olmayan kıyafetler giymeniz gerekir. Topuklu ayakkabıdan da uzak durmanız önemlidir.  Ayrıca bu dönemde dişler de oldukça hassastır. Bu nedenle diş bakımını da ihmal etmemeli ve düzenli olarak fırçalamalısınız. Ayrıca en önemlisi de doktor muayenelerinize düzenli olarak gitmelisiniz. Tahlilleri gerektiği zamanda yaptırmalısınız. Ayrıca temizlik konusunda da her zamankinden daha hassas ve titiz davranılmalıdır. Tüm bu kurallara dikkat ederseniz gebelik döneminiz sorunsuz bir şekilde sona erer.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir