Kişi Kendisinin Doktorudur

Ne kadar doğru bir söz bu öyle değil mi? Kişinin kendi kendini kontrol altına alması, sağlığını bir şekilde bir düzene oturtabilmesi, ne kadar önemli bir olgudur öyle değil mi? Sağlık basit bir şey değil, her an her zaman bir şeyler olabilir. Durumlar hep pozitif olacak diye bir kural yoktur. Bazı anlarda, sıkıntılar yaşanabilir.

Kendinizi Bilin

Sağlığın kötüye gittiği durumları, kişinin önceden sezinlemesi gerekir. Şöyle ki, yenilecek bir gıdanın mideye kötü geleceği daha önceden bilinir. Böyle bir şey söz konusu olduğu zaman, o gıdanın yenmemesi, kişinin kendisini tanımasından geçer. Kişi o gıdayı yemez ve sonucunda sıkıntıdan uzaklaşmış olur.

Kişi Kendisinin Doktorudur

Kişi Kendisinin Doktorudur

Sağlığı muhafaza etmek, kişinin hayat sigortasıdır bir yerde. Sigortanın olmadığı zamanlarda, sorunların nasıl artacağını bir düşünün. Kendi kendinizi sıkıntıya sokmayın, size nelerin dokunacağını, nelerin dokunmayacağını en iyi yine siz biliyorsunuz. Bu yüzden, sizi kendinizden başka kimse bilemez. Bu ölçütte sürekli kontrol altında tutun bünyenizi ve ona göre emin adımlarla birlikte geleceğe doğru yürüyün.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir