Çocukların Tüketmemesi Gereken Besinler

Çocuk gelişimi sürecinde dikkat edilmesi gereken birçok şey vardır. Çocuk gelişimi çok önemlidir. Burada en büyük görev ebeveynlere düşüyor. Ebeveyn olarak çocuklarınızın gelişim dönemini en güzel ve sağlıklı şekilde tamamlayabilmesi için onları, onlara zarar verecek şeylerden de korumanız iktiza ediyor. Örneğin beslenme konusunda çocuğunuzun büyük bir desteğe ihtiyacı var.

Eğer çocuğunuz 10 yaşından küçükçe dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü beslenme ve sağlık dalının çeşitli alanlarının uzmanları 10 yaşından küçük çocukların sosis tüketimini yanlış buluyor. Çocuklarda boğulma olaylarının büyük bir çoğunluğunun sosisten kaynaklandığını belirten uzmanlar ayrıca fıstık tüketiminin de yanlış olacağını belirtiyor. Fıstık küçük çocuklara alerji yaşatabilecek bir şeydir.

Dikkat

Çocukların Tüketmemesi Gereken Besinler

Çocukların Tüketmemesi Gereken Besinler

Dünya üzerinde alerji ölümlerinin büyük bir çoğunluğu fıstıktan oluşuyor. Yeşillik tüketiminde de dikkatli olmalısınız. Ispanak, roka, lahana ve benzeri ürünleri iyice yıkamadan çocuğunuza yedirmemelisiniz. İyi yıkanmayan sebze bağırsak bakterisine yol açıyor. Bunun dışında çocuğunuza kahve içirmeyin. Belli bir yaşa kadar kahve içmesin. Çünkü kahve kalp krizine yol açabiliyor. Ayrıca uyuma zorluğu ve dişlerde sararmaya da yol açıyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir