Güneş Alerjisi, Yanıkla Karıştırılabiliyor

Yapılan araştırmalar sonucunda uzmanlar güneş alerjisi ve güneş yanığının insanlar tarafından birbiri ile karıştırıldığını saptamışlar. Biz de sizler için yazdığımız bu konudaki yazıda güneş alerjisi ve güneş yanığı arasındaki farklardan bahsedeceğiz.

Güneş Alerjisi

Güneş Alerjisi

Güneş Alerjisi ve Yanığını Birbirinden Ayırt Ettiren Özellikleri

Güneş altında fazla kaldığımızda derimizde oluşan kızarıklık ve kaşıntı çoğumuzun başına gelmiştir. Peki bu güneş yanığı mı yoksa güneş alerjisi mi? Eğer acı ve yanma hissediyorsanız bu büyük ihtimalle yanık iken kaşıntı ve şişme belirtileri gözlemlenirse alerji olabilir. Alerji güneş altında kısa bir süre kalınsa dahi oluşabilen bir durumdur. Fakat yanık için uzun süre güneş görmek gerekli. İlk ayırt edici özelliklerden biri budur.

Güneş Alerjisi

Güneş Alerjisi

Güneş alerjisi güneşten korunursanız kısa zamanda geçebilirken güneş yanığı daha uzun sürelerde iyileşir. Ayrıca alerji kış mevsiminde iken güneşi pek görmeyen vücut bölgelerinde ortaya çıkabilen bir durumdur.

İşte bu gibi ayırt edici özellikler ile yazın sıkça rastlanılan güneş alerji ve de yanık sorununu birbirinden ayırabiliriz. Siz de bu gibi problemlerle karşılaşırsanız mutlaka doktora başvurun ve gerekli önlemleri vakit kaybetmeden alınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir