Selülit Masajı Ne Kadar Etkili?

Temel olarak deri altındaki kan dolaşımını daha dengeli hale getiren selülit masajı, selülitli bölgelerdeki sağlıksız kan dolaşımını düzenli hale getirmeye yarıyor. Bu sayede çok daha düzgün çalışan bir dolaşım sistemi oluşması sağlanıyor ve hücrelere giden oksijen miktarı da iyi bir düzeye çıkarılıyor. Ayrıca bu bölgelerde biriken toksik maddelerden de arınma imkanınız oluyor.

Evde Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Bu masajı evinizde kendi kendinize de yapabilirsiniz. Derinizi çok tahriş etmeyecek bir kese ile düzenli olarak ovma hareketi yaptığınızda, kan dolaşımınızı hızlandırmış olursunuz. Ayrıca bitkisel yağlarla ya da selülit için özel olarak üretilen kozmetik ürünlerle de bu masajı yapabilirsiniz. Tabi ki bu kez kese ile değil, direkt olarak elinizle yapmanızda fayda var. Eğer bu masajı yağ ile yapmayı seçtiyseniz, bu yağın ısıtıcı nitelikli olması daha çok avantaj sağlayacaktır.

Selülit Masajı Ne Kadar Etkili?

Selülit Masajı Ne Kadar Etkili?

Selülit masajı, selülitin en çok biriktiği yerler olan baldır bölgelerinde yoğun şekilde yapılmalıdır. Fakat bu işlemi kısa sürede yaparak ve bir anda etki edeceğini düşünerek derinizi çok hırpalamayın. Çünkü selülit masajının düzenli aralıklarla ve dengeli bir şekilde yapılması fayda sağlar.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir