Cildinize Sonbahar Bakımı

Güneşin bol olduğu yaz aylarını artık geride bırakıyoruz ve sonbahara doğru bir adım atıyoruz. Yaz sıcakları ve güneşin cildimizin üzerinde oluşturduğu farklı etkilerden kurtulmak ve yenilenmek için gerekli olan şey ise kaliteli ve doğru bir sonbahar bakımı. Güneş lekeleri, akneler, çiller ve farklı renk tonları cilt üzerinde yaz aylarının ve güneşin oluşturduğu farklı etkilerden.

bakımlı cilt

bakımlı cilt

Havaların serinlemesi ile birlikte sıcaktan soğuğa doğru geçiş yapan cildin kendini koruyabilmesi ve farklı sorunlar oluşturmaması için uygulanacak olan bakım oldukça önemli. Öncelikli olarak cildinizin yaz sıcaklarında kaybettiği nemi geri kazanın. Bunun için nemlendirici kremler kullanabilirsiniz. Cilt lekelerine karşı ise evde yapacağınız doğal maskeler ile çözüm üretebilirsiniz.

cilt

cilt

Bitkileri ve Meyveleri Kullanın

Yapacağınız cilt maskeleri için bitkileri ve salatalık, elma, limon gibi farklı türden meyveleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda vücudu temizleyici bir etkiye sahip olan yoğurt ve karbonat cilt temizliği için tercih edilen diğer önemli ürünlerin içerisinde yer alıyor. Sonbahara ve değişen havalara cildinizi hazırlamak için geç kalmayın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir