Evcil Hayvan Beslemek Ömrü Uzatıyor

Evcil hayvan sahibi olmak hem kalp damar sağlığınızı hem de ömrünüzü koruyor. Özellikle kalp şikâyeti olan kişilerin beslemesi gerektiğini uzmanlar belirtiyor. 1980 yılından bu yana yapılan araştırmalar neticesinde evcil hayvanların insan sağlığına olumlu katkıları olduğu görüşünde birleşildi. Çocuklar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda çocuğun yanında bir kedi ya da köpek olduğunda tansiyonlarının düşük olduğu tespit edildi.

evcil hayvan beslemek

evcil hayvan beslemek

Bir Evcil Hayvana Sahip Olarak Ömrünüzü Uzatabilirsiniz

Bir köpekle iletişim kurulması ve onu okşamak özellikle kişinin ruh sağlığını olumlu etkilediği gibi kan basıncını da düşürdüğü gözlemlendi. Doktor muayenesinden korkan çocuklar için özellikle doktorun yanında bir köpek bulundurulması çocukların muayeneden korkmadıklarını gösterdi.

kedi

kedi

Evcil bir hayvan özellikle kişide mutluluk hormonu da salgılatıyor. Köpek sahibi olan kişiler özellikle köpeklerini okşadıktan sonra kalp ritimlerinde hızlı bir düşme görülmüştür. Tansiyonu yüksek kişilerde yapılan çalışmalarda evcil hayvanlarla temas halinde büyük oranda tansiyonlarını düşürdükleri gözlemlendi.

köpek

köpek

Tüm evcil hayvanlarla yapılan incelemeler sonucunda kişinin ruh sağlığının olumlu olduğu tespit edilmiş ve kişilere evlerinde hayvan bakmaları önerilmiştir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir