Çocuklarda Obezite Nedenleri?

Çocuklarda obezite nedenlerinden en önemlisi, ebeveynlerin bilinçsizliğidir. Çocuklarımızın beslenme programı bizlerin elindedir. Belli yaşlarda dengesiz ve düzensiz beslenme sonucu çocuklar bu hastalığa adeta itilirler.

Yetişkin insanların günlük uygulamaları gereken bir diyet ve besin programı olduğu gibi, çocuklar için de uygulanması gereken bir diyet ve beslenme programı olmalıdır. Diyet, obezite ile mücadele için uygulanmalıdır. Beslenme programı ise, çocukların normal gelişim süreçlerine devam ettirebilmek ve sağlıklı büyüyebilmeleri için uygulanmalıdır.

çocuklarda obezite

çocuklarda obezite

Çocuklarda Obezite Diyeti

Erken yaşlarda başlayan obezite, ilerleyen yaşlarda daha büyük bir sorun haline gelir. Bunu önlemenin yolu, iyi bir beslenme programıdır. Tek başınıza yapabileceğiniz diyetler olduğu gibi, doktor kontrolünde ya da diyetisyen bir uzman eşliğinde de çocuklarınızın beslenme ve diyet programını oluşturabilirsiniz.

obezite

obezite

Diyet programının can alıcı noktası, vücudun ihtiyacı olan besinleri zamanında ve yeterli miktarda verilmesi olacaktır. Günlük alınacak karbonhidrat oranı ya da günlük alınması gereken vitamin miktarını, diyetisyen uzmanın verdiği listeye göre uygulamak gerekir.

Her çocuğun metabolizması farklı olduğu için, beslenme ve diyet programı da farklı olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir