Bebek Bekleyen Çiftler İçin Tavsiyeler

Hamilelik; hem anne hem baba adayı için eğlenceli, mutluluk verici ve aynı zamanda korkutucu bir süreç. Hatta anne adayının yaşadığı psikolojik ve fizyolojik değişimler, maddiyatla ilgili düşünceler, gelecekte nasıl bir hayat olacak endişesi gibi faktörler bu sürecin çok daha zorlu geçmesine sebep olabilir. Fakat anne ve baba adayının buradaki tutumu ve birbirleriyle olan iletişimi oldukça önemlidir.

bebek beklemek

bebek beklemek

Çiftlerin Bu süreçte Anlayış Olması Gerekiyor

Hamilelik sürecinde çiftlerin en dikkat etmesi gereken konu aralarındaki iletişimdir. Çünkü bu süreçte özellikle anne adayları hassas olurlar ve bu da çiftlerin birbirini yanlış anlamasına sebep olur.

İlk bebeğini doğuran yeni anne olmuş kadınlar lohusalık dönemine girerler ve bu dönem, fiziksel ve psikolojik açıdan onları oldukça zorlayabilir. Burada önemli olan, erkeğin de eşine destek olması ve lohusalık konusunda bilgiye sahip olmasıdır.

bebek bekleyen çiftler

bebek bekleyen çiftler

Bebeğin doğumundan sonra özellikle anneler, yorucu bir sürece girdikleri için babalar onların üzerindeki yükü almalı ve ev işleri konusunda adaletli bir iş paylaşımı yapmalıdır.

Doğumdan sonra kendine ayıracak vakti kalmayan anne ve baba, bir müddet sonra bu durumdan şikâyetçi olmaya ve kendilerine zaman ayıramadıklarından yakınmaya başlarlar. Bu durum, çiftlerin arasındaki ilişkiyi olumsuz yönde etkiler. Bunu engellemek için anne ve babanın dönüşümlü olarak birbirlerine zaman tanımaları gerekir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir