Aksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Aksesuarlar, kadınların kıyafetlerinin en önemli tamamlayıcısı ve vazgeçilmezidir. Aynı zamanda sade kombinlerin kurtarıcısı olan aksesuarlar, doğru kullanıldığında bir kadının şıklığının göstergesidir. Bu yüzden aksesuar seçimi şık olma açısından büyük önem taşır.

Aksesuarların Kombinlerde Kullanımı

Aksesuarda ilk dikkat edilmesi gereken şey, alerji yapıcı özellikte olmamasıdır. Bazı kişiler boyun, bilek veya kulaklarında aksesuar taktıktan sonra kaşınma ve kızarma gibi cilt problemleri yaşarlar.

Bu sorunu yaşayan kişilerin öncelikle imitasyon olmayan aksesuarları tercih etmesi gerekir.Aksesuar seçimi yaparken öncelikle, kişinin kendi vücudunu ve tarzını iyi analiz etmesi ve beraber kombinleyeceği kıyafetin kullanacağı takı ile uyumuna dikkat etmesi gerekir.

aksesuar

aksesuar

Kolye, bir kadında en çok dikkat çeken aksesuar olduğu için tarzı ve rengiyle kıyafet ile bir bütün olmalıdır. Dikkat çeken ve işlemeleri olan bir kolye daha sade kombinlerle kullanılmalı, sade formda olan kolyeler ise, renkli ve desenli kıyafetlerle tamamlanmalıdır.

Kısa saçlı kadınlar, gösterişli ve büyük kolyeler kullanabilirler fakat bunun için boyunlarının uzun ve zayıf olması gerekir. Toplu ve boynu kısa olan kadınlar ise, daha ince ve zarif modelleri tercih etmelidir.

Gün içerisinde kişiye ağırlık yapmayacak ve rahat küpeler tercih edilmelidir. Saçın toplu ya da açık olmasına göre küpelerin modelleri değişir.

aksesuar seçimi

Özellikle boynu kısa olanlar, uzun yerine daha kısa küpeleri tercih etmelidir. Uzun boyunlular ise, rahatlıkla uzun ve sallantılı küpeleri kullanabilirler.

Yüzük kullanan kişiler, dikkatleri ellerine daha çok çekerler. Bu yüzden ellerinin her zaman temiz ve bakımlı, tırnaklarının ise manikürlü ve ojeli olmasına dikkat etmelidir.

Esmer tenli ve koyu saçlı kadınlar, gösterişli ve renkli küpeleri tercih etmeliler. Topuz modellerde ise boyun ve kulaklar ön plana çıkacağından, uzun küpe modelleri rahatlıkla kullanılabilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir