Biblolar, Şamdanlar

Bir atasözü kalite ayrıntıda gizlidir der çünkü o detaylar mekânları çok daha güzel kılar, farklılaştırır. Ufacık bir dokunuş her şeyi bambaşka bir havaya sokabilir.Tıpkı ev dekorasyonunda biblo ve şamdanlar gibi.  Bu iki ürün çok göze batmasa da bazen bir fiskos masasında, bazen bir televizyon köşesinde bazen de bir yemek masasında son derece hoş görüntü verebilir.Küçük, şirin ve sevimli objelerdir. Dilerseniz biraz daha ayrıntılı olarak bunlara bakalım:

Biblo Türleri

Yaşımız kaç olursa olsun, kimse bir biblonun cazibesine karşı koyamaz kimi zaman ve birçok ebatta, birçok türü olabilir.

biblo

biblo

Bunlar arasında en sık karşımıza çıkanları, aile, at, aşk, balerin, buddha, balık, bay figür, bayan figür, baykuş, nar, 7li fil, melek, semazen, kuğu, ördek tasarımında olanlardır. Cam, seramik, plastik biblo türlerinde tercih edilen materyallerdir.

Şamdan Türleri

Şamdanlar için ise durum biraz daha farklıdır. Tekli, ikili, üçlü olanlar mevcuttur. Seramik, plastik, metal en çok kullanılan malzemelerdir. Bazen kristal detaylı özel tasarım şamdanlar da karşımıza çıkabilmekte.

şamdan

şamdan

İster şamdan olsun, ister biblo dekoratif amaçlı da olsa evlerimizin tarzını oluşturan unsurlardır ve bizden bir şeyler taşırlar o yüzden de önemsemek ve kullanmak gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir