Yüzmek Kilo Almayı Önlemez

Sağlıklı beslenmek ve kilo almamak için bazı şeylere dikkat etmemiz şart. Memorial Şişli Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uz. Dyt. Yeşim Çelik, tatil kiloları hakkında bazı önemli bilgiler veriyor. Tatil yaparken yüzüyorum kalori harcıyorum düşüncesi ile yeme alışkanlığını arttırmanın yanlış olduğunu, özellikle açık büfelerin cazibesine karşı koymak gerek diyen Uz. Dyt. Yeşim Çelik, yaza hazırlanırken verdiğiniz kiloları geri almamanız için bazı önerilerde bulunuyor. Form korumak için bazı küçük detaylar.

Form Korumanın Yolu

Yüzmek Kilo Almayı Önlemez

Yüzmek Kilo Almayı Önlemez

Ballı reçelli kahvaltılardan uzak durmalısınız.  Kahvaltı sofralarından olabildiğince şekerli ve tatlı besinleri uzak tutun. Gün içinde dondurma, meyve gibi gıdalar yemek isterseniz bu dengeyi sağlamalısınız. Tatlıların yanında getirilen dondurma, kaymak ve krema gibi yağlı gıdalardan kaçınınız.

Yemekleri yaparken baharatlar olmazsa olmazıdır. Fakat bu baharatlar yemek yerken iştahınızı da çokça açıyor. Özellikle baharatı bol ve acı yemeklerden uzak durmalısınız. Ayrıca asla öğün atlamayın. Çünkü öğün atlamak gereğinden fazla yağ olarak vücuda geri döner.

Yüzmek

Yüzmek

Bir gün içerisinde 2- 3 litre su tüketmeniz gerekir. vücut suyunun dengesinin bozulmaması açısından bol bol su içmek çok önemlidir. Mümkün olduğunca yemeklere başlamadan 1 bardak su içmeye çalışın. Ayrıca tatilde dinlemek amaçlı egzersizlerinize asla ara vermeyin. Yazın yüzmenin yanında biraz yürüyüş de formunuzu korumaya yardımcı olacaktır. Çünkü form korumak her kadın için önemlidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir