Saçları Bozmadan Bere Takma Önerileri

Kış aylarının vazgeçilmez aksesuarı bere soğuktan koruduğu gibi aynı zamanda iyi bir imaj yaratılmasına da yardımcı oluyor.

Kabarık saçların daha kolay şekil alabilmesi gibi işlemler için de kullanılan bereyi takarken saçlarınızın bozulmaması için dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar bulunuyor.

  1. Bere Seçimi

Saçlarınız kabarık ve bu yapısını bozmak istemiyorsanız dar ve sıkı berelerden kaçınmalısınız. Daha gevşek şekilde örülen ve saçları tamamen sarmayan modelleri kullanarak saçlarınızın bu hacmini koruyabilirsiniz.

bere

bere

  1. Kıvırcık Saçlar İçin Rasta Tarzı Bereler

Kıvırcık saçlar için rasta tarzındaki bereler ideal modellerdir. Saçı tamamen kapatmadan boş bırakarak takıldığı için saçların kafanıza yapışmasını engeller. Böylelikle bereyi çıkarttığınız zaman saçlarınız aynı şeklini koruyacaktır.

kıvırcık saç için bere

kıvırcık saç için bere

  1. Kumaş Seçimi

Saçlarınızın bere takmadan önceki halini korumasını istiyorsanız sert kumaşları kullanmamalısınız. Yün bereler sert yapıya sahip oldukları için özellikle kıvırcık saçların yapısına zarar verebilir.

yünlü bere modeli
  1. Topuz Kullanın

Hacmi kaybetmemek için saçlarınızı topuz yapabilirsiniz. Saçınızı bereyle ne kadar fazla kapatırsanız hacmin o doğrultuda bozulacaktır. Bu sebeple bereyi takmadan önce saçlarınızı topuz yaparak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

topuz saça bere

topuz saça bere

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir