Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Emekli sandığı, BAĞ-KUR ve SSK adı altında hizmet veren sigorta birimleri, bildiğiniz üzere SGK adı altında tek bir çatı altında toplandı. İşlemler bu şekilde daha hızlı yapıldı ve karışıklıkların önüne de geçilmiş oldu. Son çıkan SGK yasalarında ise, dikkat çekici bazı maddeler yer alıyor. Şöyle ki, SGK artık bazı sağlık giderlerinin tümünü veya bir kısmını karşılama noktasından uzaklaştı.

SGK

SGK

Eksik Kalan Noktalar Tamamlanıyor

Bu ne demek, özel hastane veya devlet hastanesinde alçağınız hizmetin bir kısmı para karşılığında olabilir. Hal böyle olunca hayatımıza yepyeni bir kavram girdi tamamlayıcı sağlık sigortası.

sağlık sigortası

sağlık sigortası

Bu ne demek dediğinizi duyar gibiyim, izah etmekte fayda var. Bu sigorta özel sigorta birimleri tarafından yapılıyor.Devletin karşılamadığı, yani eksik kalan noktaları sigortalamaya yarayan tamamlayıcı sağlık sigortası, ayrı bir prim olarak özel sigorta acentesine ödeniyor.

 

tamamlayıcı sağlık

tamamlayıcı sağlık

Burada oluşan ödenek ile alacağınız hizmeti tam bir şekilde alıyor ve o sıkıntılı anlarda ilave bir ücret ödeme zorluğundan da kurtulmuş oluyorsunuz. Devlet bir yerde, üzerinde ki yüklerden kurtulma yolunu seçti ve özel işletmeleri canlandırdı. Orta vadede tartışmaya açık bir konu gibi gözükse de, yeni tablo bu şekilde olacak.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir