Suya Düşen Akıllı Telefon Nasıl Kurtarılır?

Yanımızdan ayırmadığımız telefonlarımız, artık bizlerden birer parça oldu. Hele ki telefonların artık birer akıllı telefon olmasıyla birlikte artık insanlar telefonlarını her yere giderken götürmeye başladılar. Yapılan bir hata doğrultusunda telefonunuz suya düşerse ne olur? Akıllı telefonun suya düşmesiyle ilk müdahale ne olmalıdır?

Suya düşen bir telefon için yapılması gereken ilk müdahale, telefonu kapatmak olacaktır. Telefonun kapanmasıyla beraber bataryasını çıkartmak en uygun işlemdir. Bu işlemlerden sonra ise önemli adımlar şunlardır;

  • Bir kavanoza pirinç doldurarak telefonunuzu içine atınız. Telefonunuzun içine kaçmış nemi çekmesi için telefonunuzun nemini pirinç çekecektir.
  • Suya nasıl girdiğine bağlı olarak ortalama en az 1,5 – 2 hafta telefonunuz pirinç içerisinde kalması uygun olacaktır.

Telefonu Kurtarmak İçin Yapılmaması Gerekenler

Suya Düşen Akıllı Telefon Nasıl Kurtarılır?

Suya Düşen Akıllı Telefon Nasıl Kurtarılır?

Hiçbir cep telefonu, suya düştükten sonra fön makinesi ya da mikrodalga aletleriyle kurutulmamalıdır. Bu telefonunuzun bozulmasına, içerisinde ki cihaz parçalarının yanmasına neden olur.

Sıcak havada cep telefonunuzun elektronik parçasına zarar vereceği düşünülen bu işlemlerden uzak durulmalıdır. Kuruluma işlemi geçtiğini düşündükten hemen sonra değil, birkaç gün sonra telefonunuzu açınız. Bu sizler için daha sağlıklı işlem olacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir