Sivilceli Cilt Nasıl Temizlenmeli?

Pek çok kişide meydana gelen sivilceler, hormon seviyesinin ve cilt yapısının sorunlu olmasından kaynaklanmaktadır. Sivilceli ciltlerin bakımlarına ise günlük olarak gereken özen gösterilmelidir. Sivilceli bir cildi temizlemek istiyorsanız sabun kullanabilirsiniz. Kişisel temizliğiniz için kullandığınız sabunları köpürttükten sonra bol su ile durulayarak kullanabilirsiniz.

sivilceli cilt bakımı

sivilceli cilt bakımı

Dermatolojik etkiye sahip olan özel sabunlar ve yıkama jelleri ise sivilceli ciltler için kullanabileceğiniz bir diğer alternatiftir. Cildinizdeki sorunlara göre pH değerleri ayarlanmış olan ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünler aynı zamanda cildi yumuşatıcı ve nemlendirici etkilere de sahiptir.

Antibakteriyel Sabunlar

Antibakteriyel özelliklere sahip olan sabunlar sivilceli ciltlerin bakımı ve sivilcelerin oluşmaması için gereken korumayı sizlere sağlayabilmektedir. Bu ürünleri sivilceli bölgenize su ile köpürterek uygulayabilirsiniz.

antibakteriyel sabun

antibakteriyel sabun

Sivilceli cildinizi bu tür ürünler ile temizlerken cildinize hassas dokunuşlar yapmalı ve sivilceli bölgelere aşırı baskı uygulamamalısınız. Tonik kullanmak istiyorsanız mutlaka alkol oranları düşük olan ürünler seçmelisiniz. Alkol cildinizi kurutacağı için yağ kanallarının aşırı yağ üretmesine sebep olabilir. Ayrıca sivilceleriniz ile temizlik dışında oynamamalı ve sıkmamalısınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir