Patlayan Lastikler Tarihe Karışıyor

Otomobiller, otobüsler, kamyonlar, büyük araçlar ya da iş makineleri.. patlayan bir lastik hangisi için olursa olsun işinizi aksatır ve gecikmelere yol açar. Şu an için sadece iş makineleri ve inşaat sektörü araçlarında kullanılabilen patlamaz lastikler işlerinizin herhangi bir aksaklığa uğramadan devamını sağlıyor.

patlamaz lastik

patlamaz lastik

Avrupa ve Amerika’ da uzun yıllardır kullanılan bu sistem artık Türkiye’ de. Tiksotropik jel (lastik koruyucu) lastik sibobundan lastiğin içine enjekte ediliyor. Bir çeşit poliüretan karışım olan bu jel lastik içinde biraz bekletildiğinde kimyasal reaksiyona girerek lastiğin içini bir zırh gibi tamamen kaplıyor. Patlamaz lastik oluşumu bu şekilde gerçekleştirilmiş oluyor.

Havalı lastiklerle aynı esnekliğe sahip olan patlamaz lastikler ayrıca havalı lastiklere göre hemen hemen %50 oranında daha fazla darbe emme özelliğine sahip. Ayrıca bu lastiklerde balans ayarına gerek kalmıyor. Dolgu malzemesi lastiğin içinde tüm noktalara eşit ve homojen bir şekilde dağıldığı için lastiklerde balans bozukluğu meydana gelmiyor.

patlamaz lastik çeşitleri

patlamaz lastik çeşitleri

Patlamaz Lastik Farkıyla Avantaj Yakalayın

İçinde hava olmadığı için patlama ya da yarılma tehlikesi taşımayan patlamaz lastik sizlere bir çok avantaj sağlıyor. Lastikleriniz her zaman aynı basınçta kalacağından, hava basınçlarını sürekli kontrol ettirmek zorunda kalmazsınız. Böylece işinizi güvenle yapabilirsiniz. İçindeki özel dolgu maddesiyle havalı lastiklerden daha ağır olan patlamaz lastikler aracınıza aynı zaman da güç sağlar. İş makinelerinizle daha fazla ağırlığı daha sağlam ve daha kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz. Yani daha verimli çalışabilirsiniz.

patlamaz lastik modelleri

patlamaz lastik modelleri

Patlamaz lastiklerden siz de faydalanmak istiyorsanız bu işin uzmanı olan ŞDL Dolum ile doldurulmuş lastikleri tercih ederek lastiklerinizin ömrünü uzatabilir ve iş makinelerinizin daha kaliteli bir şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

http://www.izlesene.com/video/patlamaz-lastik-sdl-zincir/7976728

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir