Sağlıklı Serinlik Organik Dondurmayla Olur

Tatlı severlerin ilgisini özellikle de yaz aylarında çeken dondurmanın da katkısız hali vardır. Organik dondurma son yıllarda temiz beslenmeye çalışan insanların yöneldiği bir tatlı çeşididir. Günümüzde her şey hormonlu ve katkılı olarak üretilmektedir. Bu durum ise kanser ve diğer hastalıklar riskini arttırmaktadır. Tatlılar içlerinde şeker bulundurdukları için başlı başına sağlıksız sayılırken dondurma tatlıların arasında en masumudur. Ancak sütlü bir tatlı olan dondurmanın da üretiminde kullanılan sağlıksız maddeler sebebiyle masumiyeti bozulmaktadır. İnsanlar sağlıklı besleneceğim derken hormonlu besin tüketmektedir. Raf ömrünün uzun olması için içine konulan maddeler ne yazık ki raf ömrünü uzatırken insan ömrünü kısaltabilmektedir.

Dondurma Aşkı

Dondurmanın ilk çıkış yeri bilinmemekle birlikte uzun yıllardır insanların tercih ettiği bir besin olarak bilinir. İçinde bulundurduğu süt sayesinde kalsiyum açısından zengin, meyvelerle renklendirilince vitamin deposu olan dondurmalar sağlıklı sayılabilecek tatlılardır. Fakat marketten alınan dondurmaların raf ömürlerinin uzun olması sebebiyle içine koyulan maddeler dondurmayı sağlıksız hale getirmektedir. Yüzde onbeşi aşan yağ oranları, organik dondurmanın aksine içine koyulan bitkisel yağlar, glikoz şurubu, soya aroması, peyniraltı suyu ve kıvam arttırıcı maddelerle ne yazık ki sağlıklı olmaktan çıkmaktadır. Bu sebeple tatlı severlerin yazın serinlerken sağlığından olmaması açısından organik dondurmalara yönelmeleri tavsiye edilmektedir. Gerçek dondurmanın içinde kalsiyum açısından zengin süt, kıvam arttırması için salep ve isteğe göre meyve bulunur. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken unsur ise salebin de meyvelerinde organik olması gerektiğidir. Bu yollarla elde edilen organik dondurmalar tercih edilerek kişiler sağlığından olmaz.

Organik Dondurmaya Ulaşmak

Organik dondurma tüketimi sağlık açısından önemli bir faktördür. Dondurma normal de sağlıklı bir tatlı olarak bilinse de içeriğinde ki katkı maddeleri ile sağlıksız hale getirilir. Organik sertifika bulundurarak üretim yapılan yerlerde organik dondurma bulmak mümkündür. Sadece saf süt, salep ve meyvelerle yapılan organik dondurmalar kişiyi hem sağlığından etmez hem de mevcut sağlığına sağlık katar. Doğal AVM organik besin satan bir kurumdur ve organik dondurma en kolay https://www.dogalavm.com/dondurma adresinden bulunur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir