Ev Almayı Düşünenler İçin Öneriler

Herkes en kısada zamanda ev alma hayalleri kurar. Fakat bu, öyle kolay bir süreç değildir. Kişinin maddi durumu, tam olarak nasıl bir ev istediği, ekstra çıkacak masraflar gibi birçok kriteri önceden göz önünde bulundurmak gerekir. Bunun dışında daha yapılacak birçok iş vardır ve yapılacak işler plansız bir şekilde yürütüldüğünde, zevk alınması gereken bir durum zorlu bir sürece dönüşebilir.

ev

ev

Ev Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli

Öncelikle satılık ev arama aşaması en çok dikkat edilmesi gereken konudur. Bu sebeple ya iyi bir araştırma yapılmalı, ya da güvenilir ve işini iyi yapan bir emlakçıyla anlaşılmalıdır.

ev almak

ev almak

Ev ararken diğer evlerin de fiyatına mutlaka bakılmalı ve karşılaştırma yapılmalıdır. Ayrıca evin konumu, cepheleri ve ulaşım olanakları da araştırılmalıdır. Çünkü araç sahibi olmayan kişiler toplu ulaşım duraklarına uzak konutlarda oldukça zorlanabilirler.

Eğer eski bir eve girilecekse ve dekorasyon yenilenecekse mutlaka iyi bir mimarla anlaşılmalı ve aylar öncesinden planlar hazırlanmalıdır. Aksi durumda yapılacak işler sıkışır ve bu da birçok sıkıntıya sebep olur. Ayrıca evin ileride satılabilme ihtimali düşünülerek, evin değerini düşürecek özeliklerinin olmamasına dikkat edilmelidir.

ev sahibi olmak

ev sahibi olmak

Özellikle çocuklu aileler, vereceği gürültü ve hava kirliliği sebebiyle satın alacakları evin sanayi bölgesine yakın yerlerde olmamasına dikkat etmelidir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir