Makyaj Hileleri Daha Güzel Görünmenizi Sağlayabilir

Kimileri renkli ve abartılı makyajı sever, günün her saati gece makyajı yaparak gezmeyi tercih eder, kimileri ise daha sade dokunuşlardan yanadır. Hatta gizli makyaj denilen türden makyajlar yaparak doğallığını korumayı tercih eder.

makyaj hilesi

makyaj hilesi

Makyaj Hileleri Nelerdir?

Son yıllarda ünlülerin makyajlarını yapan ünlü makyaj artistleri de bazı hilelere başvurabiliyor. Sizin televizyonda hayranlıkla izlediğiniz modeller ya da aktristler zaman zaman yüzlerinde bazı bölgeleri beğenmeyebiliyor ve ekrana çıkmadan önce bunlara bazı dokunuşlar yaptırabiliyorlar.

makyaj hilesi

makyaj hilesi

Bu dokunuşlar estetik operasyon gibi ciddi müdahaleler değil de daha çok makyaj hileleri oluyor. Örneğin bir kadın burnunu beğenmiyorsa ve büyük buluyorsa, makyaj yaparken bunu göz önünde bulundurarak ve burnunu daha küçük gösterecek şekilde makyajlar yapılıyor.

makyaj hileleri

makyaj hileleri

Yanaklarını etli ya da göz kapaklarını düşük bulanlar da olabilir. Bu gibi durumlarda allık sürerken daha çeneye doğru fırça hareketleriyle sürülerek yüz daha uzun gösterilir ve dolayısıyla yanaklar olduğundan daha ince görünür. Düşük göz kapakları için açık renk farlar tercih edilmeli ve eyeliner sürülürken ucu yukarı doğru çekilmeli ki göz kapakları daha kalkık dursun.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir