Saç Dökülmesini Önlemenin 5 Püf Noktası

Kötü nemin ve soğuk havanın kombinasyonu saçlarda statik elektriğe neden olabilir. Bu da saç dökülmesine neden olabilir ve her insan (özellikle de bir kadın) için korkunç bir panik sebebidir. Doğayı kontrol etmek ve bunu önlemek neredeyse imkansız olsa da, size bazı şeyleri biraz daha kolaylaştırabilecek birkaç ipucu verebiliriz.

tarak

tarak

  • 1- Saçlarınıza dikkat edin

Sadece en iyi şampuan ve saç kremlerini kullanmak değil, aynı zamanda saçınızın genel sağlığını geliştirmenizden bahsediyoruz. Daha fazla su için, daha fazla meyve ve sebze yiyin ve haftada en az bir kez saç maskesi kullanın. Ayrıca saçınıza uygun ürünleri bulun. İyi bir saç kremi saçınızı nemlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda uçuşmasını da önleyecektir.

  • 2- Plastik Tarak Kullanmayı Bırakın

Kendinize bir iyilik yapın ve evdeki tüm plastik taraklardan kurtulun. Plastik taraklar sadece saçınızı elektriklendirir. Bunun yerine bir metal tarak veya kaliteli bir fırça deneyin. Zaman içinde bir fark hissedilecektir.

  • 3 – Bir Serum Kullanın

Saçınızı taramaya çalışırken kesinlikle bir serum kullanmayı unutmayın. Sadece karışıklığı azaltmakla kalmaz aynı zamanda saçınızı görsel olarak yumuşak, pürüzsüz ve parlak yapar. Saçınızın dökülüp gitmesini engeller ve gün boyunca saçınızı şekillendirmenize yardımcı olur.

saçı toplamak

saçı toplamak

  • 4 – Saçınızı Islatın

Su aslında tüm saç dökülmelerinize basit ve etkili bir çözüm olarak davranabilir. Yani, bir toplantı için dışarı çıkıyorsanız ve saçlarınız hala vahşi ve tuhaf görünüyorsa, biraz su ile kabaran saçlarınızı pürüzsüz hale getirin. Aşırıya kaçmadığınız sürece kimse sonuçta ıslak saçları fark etmez.

  • 5 – Saçınızı Sürekli Toplamayın

Saçlarınızın da canlı kök hücrelere sahip olduğunu unutmayın. Sıklıkla saçlarınızı topluyor, sıkı sıkı lastik tokalarla saç derinizin hava almasını önlüyorsanız, saçınızın dökülmesi ve canlığını yitirmesi muhtemeldir. En azından evde olduğunuzda saçınızı açın ve nefes almasına izin verin.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir