Bitkilerin Güzelliğe Faydaları

Günümüzde birçok bitki; yerinde ve zamanında kullanıldığında, güzelliğe etkisi oldukça fazladır. Güzelleştiren bitkiler, cilde faydalı olduğu kadar, vücudun diğer bölgelerine de faydalıdır.

Güzel Bir Cilt İçin Güzellik Sağlayan Bitkiler

Bir anlamda insanın görünümünü, yedikleri belirliyor diyebiliriz. Vücudun ihtiyaç duyduğu besinler, düzenli ve dengeli alınmadığı zaman, insanın dış görünüşünde olumsuz etkilere yol açıyor.

Portakal; portakal meyvesini hepimiz yakından tanıyoruz. Narenciye grubundan olan bu meyve özellikle, kış aylarında soğuk algınlığına iyi geliyor. Ama bir faydası daha var. Kırışıklıkların giderilmesinde ve cildin temizlenmesinde önemli bir etkiye sahip.

portakal

portakal

Yumurta;

yumurtada bol miktarda protein mevcuttur. Bu sebeple, ciltte leke oluşmasını engeller ve alerjisi olan kişiler için de faydalıdır. Fakat aşırı tüketimi, olumsuz sonuçlara yol açabilir.

yumurta

yumurta

Havuç;

havuç bilinenin aksine bir sebzedir ve gözlere çok faydalıdır. İçerdiği A vitamini ve diğer oksidanlar ile cildin canlı ve temiz görünmesini sağlar.

havuç

havuç

Domates; özellikle yaz aylarında, güneşin cilde verdiği zararlardan koruyan bir sebzedir. Çiğ olarak tüketilebilmesinin yanında, pişirilerek de tüketilebilir.

domates

domates

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir