Doğal Gıda Ürünleri Hatice Teyze’de

Sağlıklı bir yaşam hepimiz için son derece önemli olan bir konu. Dünyanın bu kadar kirlendiği bir ortamda günümüz insanının dünün insanına göre kendi yaşamına çok daha özen göstermesi gerekiyor ki bunun için ise kendisine uyan bir sporu yapması, doğal beslenmesi, doğal gıda ürünleri tüketmesi, sigara ve alkol gibi ürünlerden uzak kalması, kaliteli bir biçimde uyuması, yılda bir kere en az tatile çıkması gerekiyor.

Doğal Gıda Ürünleri Deyince Akla Neler Gelmeli?

Yukarıda sağlıklı bir yaşamdan bahsetmiş iken doğal ürünlerin neler olduğuna biraz daha ayrıntılı olarak bakmak gerekiyor.

Bu ürünler aslında çevremizde olan tüm ürünler olabilir:  Reçeller, salçalar, muhtelif soslar, atıştırmalıklar, bakliyat, baharatlar, çaylar, erişteler, çorbalar, konserveler, tarhana, kurutulmuş sebzeler, pekmezler, zeytin, zeytinyağı, bal, muhtelif ekşiler ilk anda söylenebilecek olan besin maddeleri.

Doğal Gıda  Ürünleri  Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Lakin gerek Ülkemizde, gerek dünya çapında yaşanan kavram karmaşaları var, bazı sözcükler birbirinin içine geçiyor ve anlaşılmasında zorlanılabiliyor. Doğal gıda ürünleri deyince akla gelmesi kavram hormonsuz, GDO’suz, herhangi bir kimyasal katılmamış, doğal şartlarda yetiştirilen ürünlere verilen en genel isim.

Bu ürünler aslında en çok kendini renklerinden, ebatlarından ve kokularından belli ediyor ama tüm bunların yönünde daha çok butik tarzı çalışan, fabrikasyon olmayan, butik tarzında da çalışan yerlerde bu tür ürünler, özel olarak üretilebiliyor.

Yine bu tür ürünlerin raf ömrü çok daha kısa olabiliyor, tüm bunların yanında bir ürününün doğal olup, olmadığının anlaşılması için biraz da ürünün karakteristiklerine bakılmalı. Her besin maddesinin doğal mı, değil mi olduğunu belli eden kendine özgü durumlar var. Örneğin gerçek bir zeytinyağı ya da bal çok rahat anlaşılabiliyor.

Hatice Teyze Kimdir?

Bundan 7 yıl önce Işıl TAN köklerine dönerek, annesi Hatice Hanım’ın adını koyarak Muğla Milas bölgesinde üretilen doğal zeytin ve zeytinyağı satmaya başladığı mağazasında bugün gerçek anlamda doğal ürünler satılıyor ve bu ürünleri güvenle tüketebiliyorsunuz. Eğer ürünler neler, nasıl alınabilir öğrenmek isterseniz https://www.haticeteyze.com sayfasına bakmanız yeterli.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir