Evlerde Halı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Evlerin yatak odaları o evlerin en önemli ve özel noktalarıdır. Bu oda özellikle evli çiftlerin hayatlarını paylaştıkları ortak noktadır. Bu sebepten dolayı özellikle evlerdeki yatak odaları için halı seçileceği zaman iyi bir araştırma yapılması gerekir.

halı seçimi

halı seçimi

Yatak Odası Halısı

Yatak odaları için insanlar genellikle İran halılarını kullanmayı tercih edebiliyorlar. İran halıları yatak odalarını daha sade ve klasik bir dekorasyon stiline büründürmek isteyenler için ideal bir seçim olacaktır. Yatak odalarında bir diğer alternatif ise odayı tamamen kaplayan halılardır.

Zemini kaplayan bu halıları nötr tonlarda tercih etmeniz gerekebilir. Nötr tonlardaki çizgili tasarımlara sahip olan halıları da yatak odaları için tercih edebilirsiniz.

Koridor Halısı

Koridorlar için seçim yaparken biraz daha canlı ve alternatif tasarımlara yönelebilirsiniz. Son yıllarda moda olmaya başlayan tek renkli ve özellikle gri renkli olan halıları koridorlarda kullanabilirsiniz.

yatak odası halısı

yatak odası halısı

Salon Halısı

Salonlar için halı seçerken öncelikle mekanınızın boyutlarına ve diğer mobilyaların türüne göre hareket etmeniz gerekiyor. Renk uyumunu yakalayabilmek için aksesuarları da salonlarınızda kullanmayı deneyebilirsiniz.

Beyaz renkli olan halılar genellikle salonlar için idealdir. Ancak bu halıların kolay temizlenebilir malzemelerden üretildiğine de emin olmanız gerekiyor. Beyaz renkli halılar salon gibi evin en işlek mekanlarından birinde yer alacağı zaman hızlı bir şekilde kirlenmeye başlayabilir. İşlevsel özelliklere sahip bir halı satın aldığınız zaman temizlik için ayıracağınız zamandan da tasarruf elde etmiş olursunuz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir