Oturma Odası Tasarımları

Oturma odası, tüm ev halkanın evde bulunduğu sürede, uyku için yatak odası yemek için mutfak dışındaki vaktini geçirdiği yerdir. Evde en önemli, tüm üyelerin bir arada olduğu yaşam alanıdır. Bu nedenle de oturma odası tasarımı ev halkının tamamını ilgilendirir.

Oturma odası tasarımında öncelikle odayı kullanacak kişilerin sayısı önemlidir. Küçük bir oturma odasında iki tane tekli koltuk 1 tane iki kişilik kanepe ile mükemmel bir dekorasyon yaratmış olabilirsiniz. Ama, evde 5 kişiyi yaşıyorsa, bu mükemmel tasarım işlevsel olmayacaktır.

oturma odası dekarasyonu

oturma odası dekarasyonu

Neler Tercih Edilir

Oturma Odası tasarımında öncelikle evin nüfusu dikkate alınmalı. Her oturma odasında mutlaka televizyon bulunur. Televizyonun konumlandırılması, odada bulunan herkesin ekranı görebileceği şekilde tercih edilmelidir. Tercih edilen oturma grupları ünlük kullanıma uygun, aile üyelerinin gün boyu konforunu sağlayacak ölçüde tercih edilmelidir.

oturma odası tasarımları

oturma odası tasarımları

Elbette aksesuarlarla süslenmeli, küçük bir odaya sahip olunursa, aksesuarlarda ayna kullanılarak, oda genişletilmeli, orta sehpaları belki de bazalı bir ürün tercih edilerek, kimi eşyaları saklama için kullanılabilir.

Tüm eşyaların odaya yerleştirilmesinde kolay hareket imkanı yaratacak şekilde tercihler yapılmalıdır. Hane halkının içeceklerini burada içeceği, televizyon izlerken bir şeyler atıştıracağı yerler olacağından temizlik ve lekeyi kolay çıkaran ürünler tercih edilmelidir.

 

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir