Hamile Kalmanın 10 Basit Yolu!

Uzun süredir evlisiniz ve hamile kalamıyor musunuz? Uzmanlar tarafından alınan bu önerileri okuduktan sonra hamile kalmanız daha kolay olacak. Hamile kalmanızı sağlayacak olan en önemli kural her fırsatta sevişmenizdir. Bu kural sizi biraz şaşırtsa da üstü çizilmez bir gerçek olduğunu unutmayın.

Her ilişki sonrasında normal şartlarda sperm vücudunuzda beş gün süre kadar canlı kalabiliyor. Düzenli bir seks hayatınız olduğunda ise yumurtlama döneminizle vücudunuzda canlı kalan spermleri bir araya şansınız daha yüksek olacak ve bu da hamile kalma şansınız yükselecektir.

düzenli ilişki

düzenli ilişki

Kafeini Bırak, Hamile Kal!

Gebelik konusu üzerine yapılan uzun süreli araştırmalara göre çok fazla tüketilen kafeinin hamile kalma riskini yarı yarıya düşürdüğünü ortaya koyuyor. Hamile kalmak için karar verdiyseniz günde yarım fincandan fazla kahve tüketmemeye dikkat etmelisiniz. Kendi beslenmenize özen gösterdiğiniz kadar eşinizin de beslenmesine özen göstermelisiniz. Zinc, E vitamini, Selenyum ve C vitaminini partnerinizin tüketmesini sağlayarak sperm kalitesini arttırabilirsiniz.

Sigara ve alkol kullanımı da en aza indirmeli hatta tamamen bırakmalısınız. Kullandığınız ve gereksiz gördüğünüz ağrı kesici haplarında dozunu doktorunuza danışarak azaltmalısınız. İktidarsızlık için birebir olan A ve D vitaminlerini tüketmeyi unutmayın. Uygulayacağınız bu öneriler sayesinde kısa sürede hamile kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu yöntemlere rağmen hamile kalamıyorsanız uzman bir doktora başvurmalısınız.

ilişki

ilişki

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir