Kışın Kilo Almayı Önleyen Öneriler

Kış ayları, soğuk ve enerjisi düşük aylardır. Bu durum, dolayısı ile kilo alınmaya elverişli olduğunu gösterir. Tabi ki sizler dikkatli ve özenli olmak zorundasınız. Aşırı kilolardan uzakta bir hayat yaşamak, yaklaşan yaz ayına daha formda girmek istiyorsanız, sizlere sunacağımız önerileri not etmenizde fayda var, bu önerileri uygulamanız sizleri sağlıklı yaşama götürecektir.

besin

besin

İştahınızı Kesin

Kış ayları için öngörülen en net öneri, iştah kesici besin maddelerine yönelmenizdir. Öğlen ile akşam öğünleri kısadır, ancak akşam vakti yoğun bir açlık ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun için, öğün arasında bir kâse sıcak bir çorba içmek, iştahınızı kesecek ve açlık hissinizin yok olmasını sağlayacaktır. Bu durumda haliyle akşam yemeğini daha dengeli geçiştirmenize neden olacaktır.

kilo almamak

kilo almamak

Market alışverişlerinizde, sebze ve meyve alımına daha çok önem verin. Televizyon karşısında, kuru yemiş tüketeceğinize meyve tüketin. Hem daha sağlıklı bir tercihtir, hem de vücudunuzda kilo yapmayacaktır. Kış ayında su tüketiminden vazgeçmemelisiniz, yaz ayları kadar yoğun bir tüketim olmasa da, suya gereken önemi vermelisiniz.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir