Kremler

Tıp insanlarının da ifade ettiği üzere yaşlanmaya karşı yapılabilecek bir şey yok. Doğanın kendi dengesi içinde yaş almaya bağlı olarak ciltte yaşlanmaya başlıyor. Zaten yaşlanmanın en ciddi belirtisi cilt üzerinde oluşan kırışıklık, sarkma ve lekeler. Yaş ilerledikçe ciltte kolajen eksikliğine bağlı olarak tüm bu deformasyonlar başlıyor.

gece bakımı

gece bakımı

Tüm bunlardan tamamen kurtulmak başta da belirtildiği gibi mümkün değil ama yaşlılık karşıtı krem kullanarak en azından görünürlüğü kapatabilmek mümkün.Yaşa bağlı olarak kullanılabilecek pek çok krem var ama unutulmaması gereken nokta şu sadece gündüz değil, gece de gece kremi kullanılmalı.

Gece Kreminin Faydaları

Neden gece kremi kullanılmalı sorusuna verilebilecek en temel yanıt cildin kendini gece uyurken yenilendiği ve dinlenme sırasında kullanılan kremlerin cildin yaşlanmasında çok daha etkin olduğu.Ayrıca hem gece, hem gündüz krem kullanmak etkiyi artırıyor.

krem sürmek

krem sürmek

Ancak gece krem kullanmadan önce cildi iyice temizlemek ve ondan sonra cildin yaşına ve cilt tipine ( kuru-yağlı-normal) göre krem kullanmak dikkat edilmesi gereken nokta. Örneğin gece yatmadan önce cildi gül suyu ile temizlemek ardından gece kremini kullanmak cilt için çok daha faydalı olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir