Bebek Odası Şık mı, Kullanışlı mı Olmalı?

Anne adayları bebekleri için hamileliğin verdiği heyecanla bir masal odası tasavvur eder. Bebekle yaşamaya başladıktan sonra ise, pratikte hiç de geçerli olmayan sıkıntılarda doğurur. Bebek odasının dekorasyonunda gerçekleştirilme imkanı olursa ”Hem şirin görünsün, hem de pratik kullanımlı olsun!” düşüncesi tabii ki en iyisidir. Fakat bebeğinizin hep bebek kalmayacağını, büyüyeceğini de düşünerek, tüm çocukluğunu geçirebileceği işlevsel bir oda hazırlamanız daha doğru olur!

bebek odası

bebek odası

Bebek Odası Geçici, Çocuk Odası Kalıcı!

Dünyanıza yeni girecek bebeğinizin odasını hazırlamak, kesinlikle yaşayabileceğiniz en tatlı  telaşlardan biri. Bebek odası dekorasyonu sanıldığı kadar da kolay bir uğraş değildir ve acele edilmeden tasarlanılması gerekir. Hayalinizdeki bebek odasının kusursuz olması için, mobilya ve aksesuar detaylarına geçmeden önce üzerinde düşünülmesi icap eden pek çok ayrıntı barındırır. Kısa süreli bebeklikten sonra, daha uzun süre kullanabileceğiniz çocuğunuzun odası için önerilerimiz;

genç odası

genç odası

  • Odaya bebek karyolasını yerleştirmeden önce pencere ışık yönüne bakılmalıdır. Bebeğin yüzü direkt güneş ışığı veya sokak lambası gibi aydınlatmalara maruz kalmamalıdır.
  • Duvar rengini, mobilyaları bebeksi renklerde (pembe, bebe mavisi gibi) değil de her yaşta uygun olabilecek renklerden seçilmelidir. Hem alt değiştirme masası hem de şifonyer olarak kullanılabilen mobilyalar gibi fonksiyonel ürünleri tercih edin!
  • Laminant parke gibi temizlenmesi kolay ve bakteri barındırmayacak döşemeler ve anti bakteriyel bir parça halı kullanın!
  • İleride daha fazla alana ihtiyacınızın olacağını düşünerek bolca saklama dolabı ve hem fonksiyonel hem de şık görünümlü saklama kutuları bulundurun!

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir