Kilo Vermek Kendinize Değer Vermektir

Günümüzün en önemli sağlık sorunlarının başında gelen fazla kilolardan kurtulmak için rejim programları arasında boğulmak gerekmiyor. Kilo kaybetmek ve verilen kiloları geri almamak için yapılması gereken öncelikle dengeli beslenmeyi ve egzersiz yapmayı bir hayat biçimi haline dönüştürebilmek. Kilo vermek biraz da yaşantınızı değiştirmeye ve kendinizi bir parça olsun ön plana almaya bağlı.

kilo vermek

kilo vermek

Şimdiye kadar düzenli egzersiz yapmayı ertelediyseniz, bir düşünün. Neden vakit bulamadınız? Buna verilen cevaplar genellikle aynıdır. İşleriniz çok yoğundur, zaman bulamamışsınızdır. Oğlunuzun sınavı vardır, yanında olmuşsunuzdur. Annenize uğramanız gerekmiştir. Eşiniz evde olmanızı istemiştir. Spor salonu uzak ve kalabalıktır. Sürekli geçerli nedenleriniz vardır. İşte kilo vermenin yolu öncelikle bunlara boş verip kendi sağlığınızı öne almaktan geçiyor.

Karar Veren Siz Olun

Bu temeli atmak için kendinize zaman ayırmalısınız. Kilo vermek aslında kolaydır, korumak zordur. Bunu kendiniz için yapın, bahanelere aldırmayın, kararınızı değiştirmeyin. Bu sizi gerçekten birçok stresten kurtarır. Çünkü zor durumlarda stres hormonlarını harekete geçiren, kendinizi çaresiz hissetmenizdir.

kilo vermek kendinize değer vermektir

kilo vermek kendinize değer vermektir

Kendinizi kontrol altında hissetmenizin yolu “ben” ifadesine önem vermektir. Bu, bencil olmak demek değildir. Herkes size kilo vermenizi öğütler, yollar gösterir. Ama kendinizi düşünüp harekete geçmek sadece size bağlıdır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir