Emzirme Sorunları Nasıl Giderilir?

Emzirme döneminde pek çok anne, emzirme sorunu yaşar. İlk kez anne olan kişiler ise, bu sorunla yüzleşirken daha çok zorlanır. Dolayısıyla çevresindeki birçok deneyimli anneden fikir alma ihtiyacı duyar. Fakat herkes için çözüm aynı olmayabilir. Kimisinden süt gelmezken, kimisinin ise göğüs uçları ağrır ve bu da emzirmeye engel olur. Özellikle göğüs uçlarında çatlak oluşması, emzirme döneminin çok ağrılı ve sıkıntılı geçmesine sebep olabilir.

emzirme sorunu

emzirme sorunu

Anne Emzirme Konusunda Doğru Bilgilendirilmeli

Göğüs uçlarında ağrı ve çatlakların oluşması, genelde annenin yanlış emzirme teknikleri sonucunda oluşur. Ayrıca emzirirken bebeğin yanlış pozisyonda tutulması da buna sebep olur. Bu durumu engellemek için göğüs ucunun tamamı bebeğin ağzının içinde olmalıdır. Bu yöntem, çoğunlukla bu sorunları engellese de bazen ne yapılırsa yapılsın emzirme döneminde bu tür problemler yaşanabilir.

emzirme sorunu nasıl giderilir

emzirme sorunu nasıl giderilir

Bazen bebeğin ağzında pamukçuklar veya bebek bezi pişiği gibi mantar enfeksiyonları da emzirme sorunlarına sebep olur. Böyle bir durumda yapılacak en doğru şey, bu tür enfeksiyonların en kısa sürede tedavi edilmesidir. Ayıca göğüs uçlarının karbonatlı su ile temizlenmesi de oldukça faydalı bir yöntemdir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir