Günü Kurtarmaya Bakın

Bazen bir günü beklemediğimiz kadar kötü geçiririz. Tüm olumsuzlukların bizi bulduğuna inanırız, mutsuzluk çöker üstümüze ve bir karabasan gibi savrulur gideriz ordan oraya. Peki bunun bir çözümü olamaz mı? Kötü başlayan  gün illa kötü bitmek zorunda mı? Hayır. Günü kurtarmak yine sizin elinizde olacaktır. İyilikler, güzellikler ve olumu olan her şeyi siz bulup çıkarabilir ve gününüzü iyiye çevirebilirsiniz.

enerjik insan

enerjik insan

Öncelikle günü kötü eden etkeni bulun ve nedenlerine sonuçlarına bakın. Eğer her iki bölümde de size değen olumsuzluklar varsa önce kendinizi bir kurtarın. Fazla yüklenmeyin kendinize. Yıpranmayın ve yıpratılmanıza da müsaade etmeyin. Herkesi, her şeyi affedebilirken kendinizi affetmekten geri durmayın. Hatalardan ders çıkarmaya özen gösterin.

Yüzünüzden Gülümseme Eksik Olmasın

Bulunduğunuz yer kapalı bir yerse hemen çıkın. Temiz hava alın. Parka gidin. Yeşilliklerin içinde, çocukların çığlıklarının, kahkahalarının içinde, kuşların cıvıltılarının arasında kaybolun. Nerede olursanız olun güzel olan şeyleri görmeye çalışın. Yeşil olumluyu temsil eden bir  renk. Yeşili arayın etrafınızda. O renge bağlanın. Gördükçe mutlu olun. Yüreğiniz yeşilin olumluluğu ile dolsun taşsın. Izlemeyi istediğiniz bir film bulun ve onu izleyin. Hatta bunları yalnız yapmayın. Neşeli bir arkadaşınızı da çağrın. Sevdiğiniz ve neşeli karaktere sahip olan bir insan sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Gülmeye de özen gösterin. Surat asmak sorun olmadığında bile soruna yol açar. Daima gülün.

mutlu insan

mutlu insan

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir