Erkeklere Göre Doğal Güzellik Önemli

Kadınlar bilinen en eski tarihlere kadar incelendiğinde, hep güzel olmak için doğal güzellik ötesinde bir takım uygulamalara başvurmuşlardır. Bunlar, makyaj, çeşitli aksesuarlar ve dış görünüm unsurlarıdır.

Günümüzde ise kadınlar yine aynı düşünce ile devam etmektedir. Özellikle makyaj ürünlerinin kullanımı çağımızda oldukça yaygındır. Tabi ki ilk öncelikle karşı cinse daha güzel görünmek isteyen kadınlar doğal güzellik fikrine o kadar da sıcak bakmıyor.

Erkekler ve Doğallık

Oysa durum şu ki erkekler doğal güzellik kavramını çok daha çekici buluyor. Yapılan bir araştırmaya göre, yoğun yapılmış bir makyajdansa hafif yapılmış bir makyaj erkekler üzerinde daha etkili. Yani erkekler için doğal güzellik daha önemli.

Erkekler yoğun yapılan bir makyajdan ya da dikkat çeken rujlardan etkilenmiyor. Doğal bir makyajla gözleri ortaya çıkaran çizgiler erkekler için çok daha çekici.

Doğal Güzellik

Doğal Güzellik

Abartılı dekolteler, aşırı dikkat çekici kıyafetler de erkekler için çekici kavramı dışında yer alıyor. İstatistiklere göre erkekler için ön planda olan şey kadında doğal güzellik.

Sonuç olarak bu konuda prim yapan şeyin doğal güzellik olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir