Bebek Banyo Ürünleri Neden Gereklidir?

Yetişkinlerin kullandıkları banyo ürünleri, cilt tipine veya saç tipine göre değişiklik gösterir. Bebeklerin ciltleri hassas olduğundan, bebeklerin kullandığı banyo ürünleri de farklılık gösterir.

Yetişkinlerin kullandıkları şampuanlar genelde göz yakarlar. Ancak bebekler için üretilen şampuanlarda bu durum söz konusu değildir.

banyo,bebek

banyo,bebek

Ayrıca bebeklerin kullandığı kremlerden tutun diğer bakım ürünlerine kadar hepsinin belli bir PH değeri vardır ve bu PH değeri bebeklere zarar vermeyecek düzeydedir.

Bebek Banyo Ürünleri ve Çeşitleri

Yeni doğan bebekler için genellikle önceden satın alınan banyo setleri vardır. Bu banyo setlerinin içersisinde; şampuan, pişik kremi, losyon, sabun ve masaj yağları bulunur.

bebekler

bebekler

Birçok markanın ürettiği bu ürünler, bebekler için özel tasarlanırlar. İçerisinde kimyasal bileşenler çok azdır ve genellikle içeriğinde bitkisel ürünler ağırlıklı olarak kullanılır.

Bu tür ürünlerden bazılarının PH değeri, 7.5 değerinin altında olmalıdır ve çok köpürmemelidir. Ayrıca koku, boya maddesi ve alerjen kimyasal maddeler içermediğine de bakılmalıdır. Paraben ve türevi kimyasal madde içeren ürünler de satın alınmamalıdır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir