Limonun Cildinizde Yarattığı Mucizeler

 Muhteşem, aydınlık ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı kim istemez ki… Hepimiz bunun için tonlarca para harcıyoruz. Kozmetik ürünlerine yatırdığımız paralar maalesef bazen bizi hayal kırıklığına uğratabiliyor. İstediğimiz sonuca ulaşmamız hem maliyetli hem de cildimiz için çok riskli olabiliyor. Oysa ki elimizin altında öyle bir şey var ki çok basit kullanım şekilleriyle şahane bir cilde sahip olabilir. Limonu uygun ve doğru ürünlerle kullanarak cildimize şahane peeling ve maskeler uygulayabiliriz.

Limon Etkisi

Günlük C vitaminini karşılayabileceğiniz limon suyu cildinize de çok iyi geliyor. Limon suyunu tek başına tonik olarak kullanabilirsiniz. Bu cildinize parlaklık sağlamakla birlikte yumuşaklıkta kazandıracaktır. Ayrıca kahverengi cilt lekelerinin  hafifletilmesi için de kullanılabilir. Limon  suyunu burun bölgesindeki siyah noktaları yok etmek için de kullanabilirsiniz. Gece yatmadan burun çevresine limon suyunu sürerek sabah kalktığınızda yüzünüzü soğuk suyla yıkamak bunun için yeterli.

Limonla Cilt Bakımı

Limonla Cilt Bakımı

Cildinize 1 kaşık taze sıkılmış limon suyu, 1 kaşık bal ve 4 kaşık yoğurdu karıştırarak  hazırlayacağınız peelingi yüzünüze masaj yaparak uyguladıktan 10 dk sonra sıcak suyla yıkamanız yeterli. Yumuşacık, ferah ve antiseptik özelliğiyle bakterilerden arınmış bir cilde sahip olacaksınız.

 

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir