En İyi Ücretsiz 5 Blog Aracı

Hergün binlerce yeni blog sayfasının açıldığını göz önünde bulundurursanız yalnızca makale yazarak etkileyici bir blog sahibi olmanız mümkün değildir. Blog sayfanızın ziyaretçi trafiğini arttırabilmek için ücretsiz araçlardan da yararlanmanız gereklidir.

  1. WordPress

WordPress açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemidir. Tamamen SEO dostu olarak kullanılabilen WordPress’in eklentileri sayesinde ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz.

blog

blog

  1. Google Analytics

Blog sayfanızı geliştirebilmek için en ideal araçlar arasındadır. Sayfanıza gelen ziyaretçilere ait ufak bilgiler, hangi içeriğinizin en çok okunduğu ile ilgili detaylar ve daha fazlasını Google Analytics sayesinde takip edebilirsiniz.

  1. Webmaster Tools

Webmaster Tools blogunuzda teknik açıdan hangi konuların düzeltilmesi gerektiğini tespit ederek size gösterir. Böylelikle arama motoru dostu bir blog sayfasının sahibi olabilirsiniz.

adwords

adwords

  1. MOZ

MOZ aslında ücretli bir araçtır. Fakat opensite explorer hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.adwords

  1. Google Adwords

İçeriklerinizde kullandığınız konu başlıklarının ziyaretçileriniz tarafından ilgi görüp görmediğini Google Adwords’de ufak bir araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Adwords kullanarak aynı zamanda hit sayısı yüksek kelimeleri de tespit edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir