Fast Food ile Kilo Vermenin 10 Yolu

Genellikle insanlar kilo vermek istedikleri zaman fast food gıdalarından uzak durmaları gerektiğini düşünürler. Ancak bu düşünce yanlıştır. Bu gıdalarla beslenerek de istemediğiniz kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Fast Food

Fast Food

Nasıl Kilolarımdan Kurtulabilirim?

İlk olarak kilo vermek istiyorsanız sıvı tüketiminizi artırmanız gerekiyor. Bol bol su tüketerek yeşil çay içmek daha rahat kilo vermenizi sağlayacaktır. İkinci olarak ise çok fazla şeker tüketmemeniz gerekiyor. Hem sağlığınız açısından hem de kilo vermek için şekerden uzak durmalısınız. Üçüncü olarak yiyeceğiniz sandviçlerde ekmeğin tahıllı olmasına özen gösterin. Dördüncü olarak ise pizza yemeden önce salata yemeye özen gösterin ve 2 ila 3 dilim arasında pizza tüketin.

Simit

Simit

Beşinci olarak ise aşırıya kaçmamak şartıyla ufak boylarda hamburger yiyebilirsiniz. Altıncı olarak yediğiniz salatalara dikkat etmelisiniz içlerinde mevsim sebzeleri ve deniz mahsulleri olması önemli. Yedinci olarak makarna yiyecekseniz eğer spagetti tercih edin. Hem sağlıklıdır hem de zayıflamanıza yardımcı olur. Sekizinci olarak kahve içerken küçük boy olmasına dikkat edin ayrıca sıcak olması da önemli. Dokuzuncu olarak ise kahvaltıda aşırıya kaçmadan simit, peynir ve domates gibi hafif yiyecekler tüketin. Onuncu ve son olarak ise restoranlarda yemek yiyecekseniz eğer ızgara balık ya da iyi pişmiş hindi eti tercih etmeniz kilo vermenize yardımcı olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir