Paslanmaz Çubuk Üretimi

Uzun yıllardır ülkemizde de hatırı sayılır derecede üretimi yapılan veya ithal edilen paslanmaz çubuğun karesi yuvarlağı lama ve altı köşeli çeşitleri mevcuttur. En fazla 303, 304 ve 316 kaliteli üretimlerin yaygın olduğu bilinen paslanmaz çubuk talebe ve sipariş değerlerine göre üretilebiliyor.

çubuk üretimi

çubuk üretimi

Paslanmaz çubuk çok farklı kalitelerde üretilir ve bu kalitelere göre kullanım alanları mevcuttur. 2. Dünya Savaşı’nda ilk kez kullanılmış ve ardından devamı gelmiştir. Sert ve oldukça dayanıklı yapıya sahip olan paslanmaz çubuk günlük hayatımızda da kullandığımız birçok ürün içindeki maddelerden biridir. Mesela dışı sert ve içi elastikiyetli olması gereken malzemelerde en çok paslanmaz çubuğun 304 kalitesi tercih ediliyor.

Paslanmaz Çubuk Üretimi Hangi Ürünler İçin Yapılır?

430 ve 430F gibi kaliteler ise daha çok dekoratif ürünlerde parlak ürünler imal edilirken kullanılır. Son yıllarda sıkça tercih edilmeye başlanan dubleks çelik çubuk aşırı dayanıklı olduğu için ince eşyalar ve malzemelerde de kullanılabiliniyor.

paslanmaz çubuk nasıl yapılır

paslanmaz çubuk nasıl yapılır

En iyi paslanmaz çelik olarak sayılan ve bilinen 630 kalite paslanmaz çubuk ise savunma sanayisinde üretilen ürünlerde en çok kullanılan direnci oldukça yüksek bir maddedir. Bunlar yanında vida, cıvata, somun, şaft, valf ve paslanmaz mil gereken yerlerde genellikle paslanmaz çubuk kalite çeşitleri seçilir ve bu maddelerle üretimleri yapılır.

 

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir