Kefir İle Makyaj Temizleme

Birçok kadın günlük hayatta sürekli olarak makyaj yapar. Ağır makyajları tercih etmeyenler de kullandıkları ürünler nedeniyle, sürekli olarak ciltlerini temizleme ve bakım yapma ihtiyacı hissederler. Kefirli karışım sayesinde makyaj temizlemek ve aynı zamanda cilt bakımı yapmak oldukça basite keyifli bir hal alabilir. Bu tarifte, bir çay bardağı öğütülmüş bulgur ve bir çay bardağı pirinç, iki yemek kaşığı karbonat ile karıştırılır.

kefir

kefir

Bu karışım cam bir kavanozun içerisine koyulur. Makyaj temizleme zamanında bu karışımdan bir yemek kaşığı alınır ve bir fincan kefirin içerisine eklenir. Daha sonra cilt bu karışımla silinir ve ardından bir kaşık daha kefir koyularak cilde tekrar uygulanır. 5 dakika kadar bekledikten sonra yumuşak hareketlerle cilt temizlenir. Bu karışım cildin beslenmesine de fayda sağlayacaktır.

çillerden kurtulma yolları

çillerden kurtulma yolları

Çiller İçin Beyaz Lahana

Çillerinden rahatsız olan kişiler için doğal yöntemler de mevcuttur. Bir tutam beyaz lahana doğranır ve bir kaşık tereyağı ve bir kaşık limon suyuyla beraber karıştırıldıktan sonra blender’dan geçirilir. Bu karışım çilli bölgeye sürülebilir. 3 gün boyunca cilde sürülebilen bu karışımın, 3 gün sonunda yensini hazırlamak yani tazelemek gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir