Diyetsiz Kilo Nasıl Verilir?

Tatiller ve partiler sırasında topladığımız ekstra 5-10 kilo daha taşıyoruz ve bu kilo fazlalıkları bizi delirtiyor. Bir diyet yapmak ve spor salonuna gitmek genellikle kilo vermek için etkili seçenekler olarak düşünülür ve çoğu kez sonuç verirler, ancak genellikle az zamanımız vardır.

kilo vermek

kilo vermek

Diyet Yapmadan Kilo Vermek için 5 Temel İpucu

Kilo vermenin tek seçeneği diyet değildir. Kilo vermek ne yemek yediğinizle değil, nasıl yediğinizle ilgilidir. Kendinizi sevdiğiniz yiyeceklerden mahrum bırakmak yerine, her şeyi yiyebilir ve ideal kilonuzu koruyabilirsiniz. Sağlıklı bir yaşam tarzını takiben ve bu değişiklikleri dâhil etmek için duygusal olarak hazır olmak, başarının anahtarıdır.

  1. Düzenli uyuyun: Uyku yoksunluğu, kortizol üretimini tetikler ve kilo kaybını daha da zorlaştıran artmış insülin düzeylerine yol açar.
  2. Yediklerinizi çok çiğneyin: Ağzınıza aldığınız yiyeceği (35-50 kez gibi) uzun süre çiğneme aşırı beslenmeyi önler, çünkü beyne midenin dolu olduğu sinyalini almak için ekstra zaman tanır. Bu da porsiyon boyutunu sınırlar.

    kilo verme yolları

    kilo verme yolları

  3. Kahvaltıyı es geçmeyin: Uyandıktan sonra bir saat içinde daima kahvaltı edin. Tahıl gevreği ve az yağlı sütlerden oluşan bir kâse ile gününüze besleyici bir başlangıç ​​yapabilirsiniz.
  4. Her öğünde protein: Az yağlı protein içeren gıdalar, daha uzun süre dolgunluk hissi verdiği için, her yemeğin, ara öğünün bir bölümünde olmalıdır.
  5. Soğuk su için: Yeterli su içmek, sağlıklı bir yaşam tarzının anahtarıdır. Soğuk su içmek, vücudunuzun ısınmak için daha fazla çalışarak daha fazla kalori yakılmasına neden olacağından metabolizma hızınızı ve doğal olarak yağ yakmanızı kolaylaştırır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir