Bozuk Disklerden Veri Nasıl Kurtarılır?

Bilgisayarların hayatımızın her alanında kullanılmaya başlanması ile birlikte veri depolama hizmetleri ve sistemleri de giderek gelişmeye başlıyor. Ancak bu durum ile birlikte depolama sorunları ve veri kayıpları da ortaya çıkıyor. Bozuk disklerde kalan verilerin geri getirilmesi her zaman kolay olmayabiliyor.

Disklerin kullanıma bağlı olarak arızalanması, fiziksel darbelere karşı zarar görmesi ya da virüs kaynaklı arızalar yaşaması bozuk diskten veri kurtarma işlemini ortaya çıkartıyor. Bu tür durumlarda arızalanan disklerdeki verilere profesyonel bir veri kurtarma işlemi uygulanması gerekiyor.

Yazılımlar ile Veri Kurtarmak Güvenilir mi?

Ücretli veya ücretsiz olan veri kurtarma programları ile bozuk disklerdeki verilerinizi kurtarabilmeniz mümkün değildir. Bu tür programların başarı oranları son derece düşüktür. Ayrıca disk bozulduğu zaman ilk olarak arızanın tespit edilmesi ve diskin onarılması gerekir. Bu işlemler ise, kendi başınıza yapabileceğiniz basit işlemler değildir.

bozuk-diskten-veri-kurtarma

Profesyonel bir veri kurtarma firmasın başvurduğunuz zaman firma ilk olarak bozuk diskinizi analiz çalışmasına sokar. Yapılacak olan analiz çalışmalarından sonra firmaların laboratuvar ortamında veri kurtarma işlemi başlatılır.

Uygulanan doğru veri kurtarma çalışmaları öncesinde bozuk diskinizdeki hasar ortaya çıkartılır. Veriler, veri kurtarma işlemi ile geri getirildiği zaman ömür boyu kalıcı olarak kullanabileceğiniz şekilde size sunulur.

Veri Kurtarma İşleminin Fiyatları Nelerdir?

Ancak bu işlemlerin tamamının profesyonel bir şekilde yapılması gerekir. Yanlış bir adım atıldığı zaman diskinizin bir daha çalışamaması ve verilerinizin bir daha geriye getirilememesi gibi sorunlar ortaya çıkar. Bozuk diskten veri kurtarma işlemlerinin fiyatları hizmet alacağınız firmaya ve diskinizin durumuna göre değişir.

Gold Data tarafından profesyonel bir şekilde uygulanan bu hizmetler hakkında bilgi almak istiyorsanız https://www.goldverikurtarma.com/bozuk-hard-diskten-veri-kurtarma adresini ziyaret edebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir