Yaşlanmayı Geciktirin!

Yaş ilerledikçe kırışıklık oluşumunun gözlenmesi kaçınılmazdır. Cildin her zaman gergin ve güzel görünmesi istenir, fakat zamanla kırışıklık oluşumları başlar.

Bu kırışıklıkları azaltmak ve olabildiğince geciktirmek mümkün. Özelikle güneş ışınları cilde zarar veren ve yıpratan en büyük faktörlerden biridir. Cilde direkt olarak temas eden güneş ışınları cilde hasar vererek kırışıklık oluşumunu hızlandırır.

Ayrıca sigara ve uyuşturucu madde kullanımı, stres, aşırı kilo kaybı, iyi ve yeterli beslenememe gibi problemler de kırışıklığı arttıran etkenlerdir.

yüz güzelliği

yaşlanmayı  geciktirin

Kırışıklarla savaşta birçok doğal yöntem vardır. Doğal ürünler kullanılarak yapılan maskeler ve karışımlarla hem pratik hem de ucuz şekilde kendi tedavinizi yapabilirsiniz.

Göz Çevresi İçin Maske:

Avokado, soya ve badem yağlarından yarımşar çay bardağı alıp karıştırın ve bu karışımı günde bir kere uygulayın.

Göz çevresi için bir diğer maske olarak bir havucun suyunu sıkıp bir tatlı kaşığı badem yağıyla karıştırarak oluşturulan karışım da uygulanabilir.

Ayrıca salatalığın dilimlenip göz üstünde bekletilmesi de göz çevresi için faydalıdır.

yüz güzelliği2

 Cilt İçin Kırışıklık Giderici Maske:

 Yumurta akı maskesi Kırışıklık gidermede en çok kullanılan doğal yöntemdir. Kırışıklığın olduğu bölgeye yumurtanın akı sürülür, kuruduktan sonra da yıkanır.

Zeytinyağı maskesi : Zeytinyağı ve şap tozundan birer tatlı kaşığı alınıp bir adet yumurta akıyla karıştırılır. Elde edilen karışım cilde uygulanıp 20 dakika sonra yıkanır.

Etiketler:

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir