Kışın Cilt Bakımı İçin 4 Öneri

Yazın sıcağı, denizi, güneşi ile vedalaşmanın ardından soğuk rüzgârlar, sonbahar güneşi, yağmur ile kavuşmamızda bir oldu. Peki, cildiniz bu değişimlere ne kadar hazır? Kış aylarında cilt bakımı nasıl olmalıdır? Tüm bu soruların cevaplarını sizin için araştırdık. Kış ayı için 4 farklı bakım önerisi ile cildiniz hem yazın etkilerinden uzaklaşacak hem de kışın oluşabilecek olan yıpranmalardan da korunacaktır.

cilt bakımı

cilt bakımı

  1. Lekeler İçin Bakım Zamanı

Güneş sebebi ile oluşan lekelerin giderilmesi için güneşten korunduğunuz bir dönem bakım yapmanız gerekir. Kasım ayı ile birlikte leke tedavisi için cilt bakım uygulamalarına başlayabilirsiniz.

  1. Her Gece Bakım

Kış aylarında değişen hava şartlarından ve soğuk esen rüzgârın etkilerinden cildinizi korumak için her gece bakım yapmanız önerilir. Yüz ve el bakımına yapacağınız bakım uygulamaları sayesinde hem iyi bir kış geçirebilir hem de yaza cildiniz daha beslenmiş ve tazelenmiş olarak girebilirsiniz.

cilt bakım maskesi

cilt bakım maskesi

  1. Peeling Uygulamasına Önem Verin

Kış aylarında yapılacak olan bakım uygulamaları içinde leke tedavisi için uygulanan peeling bakımının yanı sıra haftalık olarak evde yapılacak olan peeling uygulamaları da yer alıyor. Cildiniz için uygun olan seçimi yaparak haftalık peeling uygulamasını yapabilirsiniz.

  1. Ayak Bakımına Dikkat

Yaz aylarında ayak bakımına daha çok dikkat edilir. Kış aylarında ise ayakların bakıma daha çok ihtiyacı vardır. Çorap giymek, kapalı ayakkabı kullanımı gibi birçok sebep ayaklarda nem kaybına sebep olur.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir