Burun Estetiğinde Son Gelişmeler (Avşar 3d Maske Yöntemi)

Yüz güzelliği kişinin tüm hayatını etkileyen bir unsurdur. Bu yüzden bu bölge de beğenilmeyen ve rahatsızlık yaratan ufacık bir sorun psikolojik sorunlara kadar pek çok olumsuz durumu beraberinde getirir. Özellikle son dönemlerde burun estetiğinde kaydedilen gelişmeler, hastaların aynalar ile barışması için yeniden bir umut oluyor. Yüzde ilk bakışta en çok dikkat çeken bölümlerden biri olan burun, gerek şekil açısından gerekse de sağlık açısından büyük önem taşır.

Avşar Mask 3d printing rinoplasti

Avşar Mask 3d printing rinoplasti

Günümüzde pek çok insan burun konusunda çeşitli şikâyetler ile estetik uzmanlarının kapısını çalar. Bazıları nefes alamama sorunu ile karşı karşıya kalırken bazıları ise burnun şekil yönünden sorunlu olmasından yakınır. Eskiden burun estetiği konusunda yapılan başarısızlıklar yüzünden bu konuda endişe sahibi olan hastalar, teknolojinin ilerlemesi sayesinde hayallerindeki burna sahip olabilir.

Avşar Mask 3d printing rinoplasti

Avşar Mask 3d printing rinoplasti

Son dönemlerde Türkiye başta olmak üzere tüm dünyayı yakından etkileyen bir yöntemin altına imza atan estetik plastik cerrah Op. Dr. Yakup Avşar, dünyanın gündemine oturuyor. 3d maske yöntemi ile hastalara güven içinde ameliyat olma imkânı sunan başarılı cerrah, şu ana kadar yaptığı tüm operasyonlardan olumlu sonuç almıştır. Peki, 3d maske yöntemi tam anlamı ile nedir, hasta bu yöntemde olumsuz bir etki ile karşılaşır mı? İşte bu yöntem ve burun estetiği hakkında merak edilen tüm soruların cevapları…

3D Maske Tekniği Nedir?

Teknolojinin her geçen gün ilerlediği günümüzde, burun estetiği de bu konudan nasibini alıyor. Dünya üzerinde bir ilke imza atan Op. Dr. Yakup Avşar, kendine ait yöntemi olan 3d maske uygulaması sayesinde hastaların ameliyat olmadan önce burunlarının operasyon sonrasında nasıl olacağını gösteriyor. Bu sayede hastaların kendilerine olan güvenleri artarken aynı zamanda daha sonraki görüntülerinin de nasıl olacağı hakkında daha fazla bilgiye sahip oluyor.

Op. Dr. Yakup Avşar 3d teknolojisini burun estetiği ile buluşturuyor. Bu yöntemle ilk olarak hastanın fotoğrafı çekiliyor. Daha sonra ise hastanın fotoğrafı bilgisayar ortamına alınarak taranma yapılıyor. Yüz üzerinde yapılan çalışmalar doğrultusunda 3d programına sokularak baskısı alınıyor. Bu sayede hasta henüz ameliyat olmadan önce nasıl bir görüntüye sahip olacağını görüyor. Ameliyattan önce meydana gelecek olan her türlü değişiklik hakkında bilgiye sahip olan hasta, yüzündeki yeni görünüm hakkında yorumlar yaparak aklına takılan soruları sorabiliyor.

Avşar Mask 3d printing rinoplasti

Avşar Mask 3d printing rinoplasti

Ameliyattan Önce Hastanın Üzerine Düşen Sorumluluklar

Op. Dr. Yakup Avşar, burun estetiği ameliyat öncesinde hastalara, ne istediklerini en iyi şekilde anlatabilmeleri için uyarıda bulunuyor. Hastanın istekleri üzerine şekil alacak olan burun, kişinin hayalleri ile çelişki yaşamamalıdır. Bu yüzden hayal edilen görünüm en ince ayrıntısına kadar uzman kişi ile paylaşılmalıdır. 3d maske yöntemi ile daha kolay bir hale gelen bu durum, tüm olası yanlış anlaşılmaları da ortadan kaldırır. Hastanın bu konuda dikkat etmesi gereken bir diğer unsur ise yüz şekline göre bir burun şekli istemesidir. Aksi takdirde yüz şekline göre çok fazla küçük olan bir burun istemesi sonrasında ameliyat yine başarılı geçmiş olmayacaktır. Bu yüzden uzman kişinin de önerileri dikkate alınmalıdır.

Dünyanın her yerinden rinoplasti konusunda yoğun ilgi gören Op. Dr. Yakup Avşar, yaptığı başarılı operasyonlar ile hem tıp alanın hem de dünyanın gündemine oturarak adını duyurmayı başarıyor. Başta Amerika, İngiltere ve İsveç olmak üzere pek çok hasta Türkiye’ye akın ediyor. Mutluluğun en büyük halini hastalara ameliyat öncesi hastalarına sunan Op. Dr. Yakup Avşar, hayallerdeki görüntünün imkânsız olmadığını herkese kanıtlıyor.

Op. Dr. Yakup Avşar resmi iletişim bilgileri

yakupavsar.com
facebook.com/avsarestetik
instagram.com/avsarestetik

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir