Gebeliğe Engel Olan Rahim Sorunları

Rahim ile ilgili bazı problemler gebe kalınmasına engel olabilir. Yapılan muayene ve araştırmalar farklı rahim sorunlarının görülebildiğini ortaya koyuyor. Rahim sorunları ile bazı kadınlar hamile kalabiliyorken bazıları ise kalamıyor. Buna göre gebe kalınmasına engel olan sorunlar diğerlerinden ayrılıyor. Doğuştan gelen rahim anomalilikleri, polipler, milyomlar ve rahimde anomatik problemler gebe kalınmasına engel olan sorunlar arasında yer alıyor.

rahim sorunları

rahim sorunları

Gebeliğe Engel Olan Rahim Sorunlarının Tedavisi

Rahim ile ilgili problemlerin gebeliğe engel olduğu durumlarda ”metroplasti operasyonu” adı verilen ameliyatlar yapılabiliyor. Bu rahim düzeltme operasyonuyla rahatsızlıkların kalıcı tedavileri sağlanabiliyor.

miyomlar hamileliğe engel olur mu

miyomlar hamileliğe engel olur mu

Polipler ve Rahim Boşluğunun Az Olması

Rahim ile ilgili problemlerden biri de poliplerdir. Yumuşak doku parçaları olan polipler gebelikte düşüğe neden olabilirler. Gebelikten önce, histeroskopi ile temizlenmeleri bu riski ortadan kaldıracağı gibi gebeliğin daha sağlıklı geçmesini sağlar.

hamileliğe engel olan durumlar

hamileliğe engel olan durumlar

Rahim boşluğunun az olması gebeliğe engel olan diğer bir sorundur. Bu durumda bebek için gerekli olan rahim boşluğunu sağlamak üzere rahim boşluğunun genişlemesine yardımcı olacak bazı materyaller takılır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir