Bebekler için İsilik Tedavisi Nasıl Olur?

Yaz aylarında sıklıkla yaşanan cilt sorunları arasında isilik listenin başını çekiyor. Bebeklerin erken yaşlarda tenleri daha narin bir yapıya sahip olduğundan dolayı ise isilik problemleri daha yoğun olarak bebekler üzerinde gözlemleniyor.

isilik teddavisi

isilik teddavisi

Havaların ısınmasıyla birlikte, bebeklerin tenleri aşırı şekilde terlemeden isilik adı verilen kırmızı renkli benekler şeklinde cilt üzerinde leke ve döküntü şeklinde gözüken rahatsızlığa yol açabiliyor. Sebepleri arasında derinin ter bezlerinin kanallarının tıkanıklık yaşaması ve deri altında yer alması olarak biliniyor.

İsilik için Önlemler Nelerdir?

Hassas cilt sahibi bebekler isilik hastalığına yakalanma riski yüksek olan grupta yer alırlar. İsiliği önlemek için ilk olarak terlemenin önüne geçilmesi gerekir. Daha sonra ise aşağıdaki önlemleri alarak isiliğin oluşmasına engel olabilirsiniz.

 1. Aşırı sıcak yerlerde bulunmaktan uzak durun.

  aşırı sıcak

  aşırı sıcak

 2. Teri emici özelliğe sahip olan pamuklu elbiseleri tercih edin.

  pamuklu kıyafet

  pamuklu kıyafet

 3. Bebeğiniz tuvaletini yaptığı zaman altında bezi olduğu için bekletmek gibi bir davranış göstermeyin. Bu cilt sorunları yaşanmaması için dikkat etmeniz bir durumdur.

  bebek bezi

  bebek bezi

 4. Bebeğinizi aşırı sıkı giyindirmeyin. Bebeğin sıcaklığı ve soğukluğu algılayarak size iletebilme gibi bir iletişim yeteneği olmadığı için rahatsız olduğu durumları sizin tespit ederek ona göre davranmanız gereklidir.

  aşırı kalın kıyafetler

  aşırı kalın kıyafetler

 5. Bebeğinize sık olarak duş aldırın. Terli şekilde durmasını engelleyin.

  banyo

  banyo

Tüm uğraşlarınıza rağmen bebeğinizin isilik sorunu ortadan kalkmıyorsa uzman bir doktora başvurmanızda fayda var. Losyonlar, antihistaminikli şuruplar ve kremler ile hastalığın önüne bu şekilde doktor denetimi altında geçebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir