Bebek Kıyafetlerini Nasıl Yıkamalı?

Bebek kıyafetlerinin ne şekillerde yıkanması gerektiği konusu bazı durumlarda ebeveynlerin akıllarını karıştırabiliyor. Satın alınan kıyafetlerin ne gibi özelliklere sahip olması gerektiğini araştırdıktan sonra bir de nasıl yıkandığının araştırılması süreci epey yorucu bir süreç olabiliyor.

bebek kıyafetleri

bebek kıyafetleri

Bebeklerin teni büyüklere göre daha hassas olduğu için tenlerinin kendisini koruyabilme özellikleri de düşüktür. Bebek giysileri doğru şekilde yıkanmadığı zaman zaten savunmasız olan cilt tamamen kontrolünü kaybederek çeşitli sıkıntılara yol açabiliyor.

bebek kıyafeti

bebek kıyafeti

Deterjanlar bu konuda bebeklerin hassas yapıya sahip ciltlerindeki en zararlı durumlara yol açabiliyor. Aşırı deterjan kullanımından uzak durmalı ve kıyafetleri yıkadığınız suyun içinde kendi giysilerinizi de yıkamaktan kaçınmalısınız.

Bebek Kıyafetleri Hangi Sıcaklıkta Yıkanmalı?

Böylelikle ten üzerinde herhangi bir alerjik reaksiyona, kızarmaya ve pişik gibi durumlara sebep olacak etkileri ortadan kaldırmış olursunuz. Makinede kıyafet yıkıyorsanız bebek giysileri için ayrı bir yıkama yapmanız gerekiyor.

bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı

bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı

Yeni satın aldığınız kıyafetlerin kimyasal işlemler dahilin de size ulaştığını da aklınızın bir köşesinde bulundurun. Bu sebeple bebeğiniz için yeni satın almış olduğunuz kıyafetleri muhakkak giyim öncesinde iyi bir şekilde yıkayın. Yıkama sonrasında boyaların artıklarını, fabrikanın tozlarını ortadan kaldırarak bebeğiniz için daha güvenilir bir ortam yaratmış olursunuz.

kıyafetler nasıl yıkanır

kıyafetler nasıl yıkanır

Aşırı düşük sıcaklıkta yıkama yapıyorsanız bakterilerden tamamen korunacağınızı düşünmeniz yanlıştır. Yüksek sıcaklıklar kıyafetlerin yalnızca eskimesine sebep olur. Bunun yerine orta seviye sıcaklıkta aynı kıyafeti iki defa yıkamanız tavsiye edilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir